Müügi- ja transporditingimused

VEEBIPOE MÜÜGITINGIMUSED

Veebipoe Read Kirjastus (edaspidi Veebipood) omanik on OÜ Read Publishing (registrikood 16231948).

Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo

Müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupade ostmisel.

Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest. Kõik veebipoes müüdavate kaupade hinnad on eurodes.

Kauba kättetoimetamise tasu sõltub ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel.

Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures.

Tellimuse vormistamine

Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda turvaliselt läbi järgnevate makseviiside:

Kustutada need makseviisid, mida veebipood ei kasuta ning vajadusel lisada, kui on kasutusel veel makselahendusi.

NB! Pangalingiga tasumisel vajutada kindlasti panga lehel nupule „Tagasi kaupmehe juurde“.

Makseid vahendab Maksekeskus AS. Tasumine toimub väljaspool Veebipoodi turvalises keskkonnas – pangalingiga tasumisel vastava panga turvalises keskkonnas ja krediitkaardiga tasumisel Maksekeskus AS turvalises keskkonnas. Müüjal puudub ligipääs kliendi panga ja krediitkaardi andmetele. Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole.

Veebipoe omanik on isikuandmete vastutav töötleja ning edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-le.

Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.

Kohaletoimetamine

Kaupu saadetakse järgmistesse riikidesse: _______

Kauba kättesaamiseks on ostjal järgnevad valikud: siia märkida näiteks veebipoe pakiautomaatide partnerid, kullerfirmad, ise kaubale järele tulemise võimalus.

Kauba saatmiskulud kannab ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures.

Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti ______ tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumisest. Väljaspool Eestit toimub kohaletoimetamine _______ kalendripäeva jooksul.

Erandlikel juhtumitel on õigus kaup kohale toimetada kuni 45 kalendripäeva jooksul.

Taganemisõigus

Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul.

NB! Olenevalt toodetest ei pruugi ostjal taganemise õigust olla, vastavad tooted ja teenused tuleb sellisel juhul loetleda ning need peavad vastama võlaõigusseaduse § 53 lg-s 4 loetletud tingimustele.

Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.

14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes.

Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus, mille vormi leiab siit: siia link taganemisavaldusele ning saata see e-posti aadressile _______ hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.

Heaks tavaks on pakkuda oma klientidele tasuta tagastust, mis tõstab usaldusväärsust ning läbi selle ka müüki. Seega järgnev lõik on Kaupmehele, kes tasuta tagastust pakkuda ei saa.

Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv toode ei vasta tellitule (nt vale või defektiga toode).

Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.

Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud.

Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

Kui ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.

Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

Pretensiooni esitamise õigus

Veebipood vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest ostjale. ellest esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on Veebipoe kohustus.

Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul veebipoe poole, saates e-kirja aadressile _______ või helistada telefonil: _____.

Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale.

Kui Veebipoest ostetud kaubal on puudused, mille eest Veebipood vastutab, parandab või asendab Veebipood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.

Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

Otseturustus ja isikuandmete töötlemine

Veebipood kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks. Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.

Veebipood saadab ostjale uudiskirju ning pakkumisi ostja e-maili aadressile ainult juhul, kui ostja on selleks avaldanud soovi sisestades veebilehel e-kirja aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks.

Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjas toodud juhiseid.

Vaidluste lahendamine

Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile ______ või helistada telefonil: _____

Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahendada vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada siin. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.

Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.


Järgnevad tingimused kehtivad Read Publishing OÜ veebipoes www.readkirjastus.ee tehtud tellimustele, müügitehingutele, kaupade pakkumistele mis leiavad aset veebipoe omaniku ja kliendi vahel.

Hinnad

 • Veebipoe hinnad on toodud eurodes ning sisaldavad käibemaksu vastavalt Eesti seaduses sätestatud määrale.

 • Hinnale lisandub kauba saatmiskulud. Saatmiskulud kuvatakse veebipoes enne ostu sooritamist, nii et kliendil on võimalik nendega tutvuda ja valida endale sobiv variant.

 • Read Publishing OÜ võib igal ajal muuta veebipoes nähtuvaid hindu. Kõik muudatused avaldatakse veebilehel www.readkirjastus.ee ning need jõustuvad alates avaldamise hetkest.

 • Kui oled tellimuse esitanud enne, kui hinnamuudatus on avaldatud, siis kohaldatakse hinda, mis kehtis ostu sooritamise hetkel.

 • Soodustuse olemasolul arvutatakse kauba allahindlus peale sooduskoodi sisestamist ostukorvis.

Tellimuse vormistamine

 • Tellimust on võimalik vormistada nii külalisena kui ka sisse logides.

 • Tellimuse esitamiseks tuleb valida soovitud kaubad ja ning lisada need ostukorvi. Ostukorvis olevaid tooteid saab vaadata, muuta koguseid ja eemaldada. Samal lehel on näha ka saatmiskulud ja kogusumma.

 • Tellimust esitades oled kohustatud sisestama oma andmed: nimi, e-posti aadress, ettevõte (kui ostab ettevõte), saatmise aadress ja telefon. Vajadusel saab lisada täiendavaid andmeid saatmise kohta.

Tasumine

 • E-poes saab tasuda läbi maksevahendaja Montonio Finance pakutud teenuse.

 • Tasumine toimub väljaspool veebipoodi turvalises keskkonnas – pangalingiga tasumisel vastava panga turvalises keskkonnas ja krediitkaardiga tasumisel Montonio Finance turvalises keskkonnas. Müüjal puudub ligipääs kliendi panga ja krediitkaardi andmetele. Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest veebipoe arvelduskontole.

 • Klient tasub tellimuse eest ettemaksuna.

 • Veebipoe omanik on isikuandmete vastutav töötleja ning edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Montonio Finance’ile.

Saatmise tingimused

 • Kaubad saadame välja pärast makse laekumist meie arveldusarvele, kuid mitte hiljemalt kui 5 tööpäeva jooksul, välja arvatud juhul kui toode on märgitud eelmüüki. Sel juhul saadetakse kaubad kliendile 5 tööpäeva jooksul peale eelmüügi lõppemist.

 • Kauba saatmiskulud tasub klient. Kauba saatmise tasu arvutatakse ostukorvis ja see sõltub valitud kättetoimetamise viisist ning asukohast.

 • Read Publishing OÜ kasutab Omniva, Itella Smartpost ning DPD teenuseid, ning kaup saadetakse kliendi valitud pakiautomaati.

 • Kaup jõuab kliendi valitud pakiautomaati keskmiselt kahe tööpäeva jooksul, maksimaalselt 10 tööpäeva jooksul.

 • Kaupa on võimalik otse läbi kodulehe tellida vaid Eestisse. Mujale tellimiseks palun võtke eraldi ühendust info@readkirjastus.ee.

 • Me ei vastuta tarneviivituste või tekkinud probleemide eest juhul, kui viivitus või probleem on tekkinud kliendi poolt tellimuse vormistamisel sisestatud andmete ebatäpsusest või kullerfirma tõttu.

 • Kauba vastuvõtmisel on ostja kohustatud kontrollima kauba seisukorda ja Kukupesa võimalikest pakendi ja kauba vigastustest kauba vastuvõtmisel viivitamatult teavitama. Vigastuste ilmnemisel tuleks need koheselt põhjaliku fotojäädvustuse läbi fikseerida.

Taganemisõigus

 • Kliendil on võimalik peale kauba kättesaamist taganeda müügilepingust 14 päeva jooksul teavitades tagastamise soovist meid e-posti aadressil info@readkirjastus.ee

 • Taganemisõigus ei kohaldu, kui kliendiks on juriidiline isik.

 • Tagastatavat kaupa ei tohi 14 päeva jooksul kasutada muul eesmärgil, kui on vajalik kauba omadustes ja toimimiseks veendumiseks samamoodi nagu oleks võimalik seda teha tavapäraselt füüsiliselt kaupluses.

 • Tagastatav kaup peab olema originaalpakendis ja samas seisukorras, mis kliendini jõudes. Kaubal ei tohi esineda kasutusjälgi, kahjustusi, mida tootel ei olnud teieni jõudes. Kasutamisjälgedega ja muude kahjustustega tagastatavaid kaupa me ei aktsepteeri ja need saadetakse tagasi kliendile.

 • Kauba tagastamiskulud tasub klient. Kauba maksumuse kliendile tagastame 14 päeva jooksul, alates hetkest, millal esitasite meile taganemisavalduse. Kui kaup ei jõua meieni 14 päeva jooksul alates taganemisavalduse esitamisest, tasume kauba maksumuse alates kauba kättesaamise hetkest kahe tööpäeva jooksul.

 • Kui kaubal esineb puudusi, palun võtta meiega ühendust esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui kaks kuud. Asendame kauba või juhul, kui see ei ole võimalik, tagastame kauba maksumuse. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastame ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.

 • Meil on õigus leping lõpetada juhul kui teie poolt tellitud kauba hind ei olnud korrektne veebipoe tehniliste- või inimtekkeliste probleemide tõttu. Lepingu lõpetamisest teavitatakse ning tagastatakse tasutud summa esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul alates kauba tellimisest ning teie poolt tasutud summa jõudmist meie arvelduskontole.

Isikuandmete töötlemine

Vastutus

 • Pooled vabanevad lepingust tulenevate ja sellega seotud kohustuste täitmisest osaliselt või täielikult, kui seda takistab vääramatu jõud vastavalt õigusaktides sätestatule.

 • Müüja vastutus on piiratud kauba koos saatmiskulude maksumusega.

 • Müüja ei vastuta veebikeskkondade eest, mis ei kuulu www.readkirjastus.ee keskkonna alla.

 Vaidluste lahendamine

 • Müüja ja kliendi vahel tekkinud vaidlusi lahendatakse poolte läbirääkimiste teel. Kokkuleppele mittejõudmisel on kliendil õigus pöörduda Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ametisse ning Tarbijavaidluste komisjoni või maakohtusse.

 • Võimalus on lahendada kaebusi ka Euroopa Liidu veebipõhise vaidluste lahendamise keskkonnas.