Ilmus Jaak Sooääre noodikogumik “Laulud ja lood”

Ilmunud on kitarrist Jaak Sooääre noodikogumik “Laulud ja lood”, kuhu on kokku kogutud 30 eri aegadel kirjutatud laulu ja instrumentaalpala. Autori 50. juubeli puhul ilmuv noodiraamat hõlmab endas valimit kireva loominguteekonna jooksul eri ansamblitele kirjutatud lugudest.
“Noodiraamatusse laulude ja lugude valimine kujunes 2022. aasta alguses ning see on vaid üks osa minu põneval muusikuteel valminud omaloomingust. Valiku aluseks oli soov tutvustada eri aegadel tegutsenud erinevate ansamblite repertuaari, mis hõlmab muusikat erinevates stiilides jazzist folgi ja rockini,” kommenteerib kogumiku lugude autor Jaak Sooäär.

Raamatu toimetaja Ronja Soopan: “Kui tihti tähistavad muusikud juubelit kontsertide või uue albumiga, siis sel korral otsustasime Jaaguga tema kirju loomingu hoopis nootide kujul kaante vahele panna. Lugusid on erinevas raskusastmes ning on sobilik nii üksi kui bändikoosseisus mängimiseks. Loodetavasti leiavad nii noored kui vanad muusikasõbrad siit noodiraamatust nii juba tuntud lugusid kui ka uusi põnevaid avastusi.”

Värskes “Laulud ja lood” noodiraamatus olevad 30 lugu tutvustavad Jaak Sooääre erinevate ansamblite repertuaari. Nagu ka pealkiri vihjab on raamat jagatud kaheks osaks – laulud ning instrumentaalpalad. Muuhulgas on esindatud lood ansamblite Eesti Keeled, Juhan, Tuule Kann-Jaak Sooäär, Sooäär/Yaralyan/Ounaskari, Heavy Beauty, Sooäär-Vaigla-Ruben jt repertuaarist.

Noodiraamatu esitlus toimub Jazzkaare tasuta kontsertide päeva raames Telliskivis, Erinevate Tubade Klubis pühapäeval 24. aprillil algusega kell 14.00.

Juubelikontserdid “Jaak Sooäär 50” Eesti Keeled feat. Riho Sibul & Vaiko Eplik Jazzkaare programmis reedel, 22. aprillil kell 19.00 Tartu Eesti Rahva Muuseumis ning esmaspäeval, 25. aprillil kell 18.00 Vaba Laval.

Jaak Sooäär “Laulud ja lood” on müügil kirjastuse kodulehel www.readkirjastus.ee, Jazzkaare kodulehel, Apollos, Rahva Raamatus ning peagi ka teistes väiksemates raamatu- ja muusikapoodides üle Eesti. Kogumiku annab välja Read Kirjastus koostöös Eesti Jazzliiduga, toimetaja Ronja Soopan. Kogumiku väljaandmist toetab Eesti Kultuurkapital.

Vaata lisa: www.readkirjastus.ee/jaak-sooaar
Esitluse ürituse link: https://www.facebook.com/events/685648359413102/

Lisainfo:
Ronja Soopan
info@readkirjastus.ee

>> Pressimaterjali saab alla laadida siit <<

Vastused puuduvad

Email again: